Bernissart 84 Km

Vanmorgen was het droog en best mooi, al stond er wel een koude wind. Na vertrek veranderde dat beeld al snel en werd de lucht donkergrijs maar het bleef wel weer droog tijdens de rit.
Gisteren stak ik de Maas over en vandaag was het de beurt aan de Samber, ik ben dus door het land van Samber en Maas gefietst 🙂 .
Er waren natuurlijk nog wel wat klimmetjes maar beduidend minder dan de afgelopen dagen. Wat een beetje vreemd is als je een stad passeert die zich Bergen laat noemen 🙂 .
De lastigheid zat vandaag vooral in het wegdek, het was dikwijls gewoon verschrikkelijk. Ik had er een extra fotoreeks moeten aan wijden. Bij het benaderen van Mons kwam ik langs de N40 terecht. Ik had daar wel een soort fietspad maar dat was nog erger dan de weg zelf. Het is wel duidelijk dat Georges-Louis een voetballer is en geen wielrenner 😉 .
De Walen doen niet aan wifi op de camping. Ik deed 3 Waalse campings, Bertrix was Nederlands grondgebied maar er was er ook nog eentje op de heenweg, en geen van de 3 bood wifi aan.
Morgen de laatste etappe.

https://www.strava.com/activities/15308100103

Silenrieux 95 Km

De camping in Bertrix was echt wel een Nederlandse enclave, ik heb er geen woord Frans gehoord. Af en toe was er wel eens een Vlaams accent maar verder alleen Nederlands.
Vandaag weer een zwaar golvend parcours en sommige van die golven waren echt wel pittig. Ik deed vandaag ook nog een stukje Frankrijk, er staat hier een serieuze bult op Frankrijk. Naar het einde van dat Frans stukje kreeg ik een stevige afdaling, het bleek naar de Maas te zijn. Even voorbij de Maas kreeg ik de eerste van die erg pittige klimmetjes.
Voorbij Philippeville moest ik de N40 op om de camping te bereiken. Dat werd wel wat minder aangenaam, ik waande me even terug in de Balkan 😉 . In Philippeville zat er een man te bedelen aan de deur van de supermarkt, een heel vriendelijke man die iedereen gedag zei en meestal ook een goedendag terugkreeg. Aan mij vroeg waar ik mee bezig was en daarna waarom ik daarmee bezig was, daar zag hij dus het nut niet van in 🙂 .
De camping bleek een heel stuk meer uit de richting te liggen dan dat ik ingeschat had, een heel stuk en 2 pittige stijgingen. De camping is alles wat je na een eerste blik verwacht. Ze is erg klein en de voorzieningen zijn naargelang maar tot zover ik al ervaren heb wel zeker zo goed als die van Bertrix, alleen is de wifi hier helemaal afwezig. Hier hebben ze overigens wel sympathie voor de fietser, voor de prijs van Bertrix kan ik hier 5 nachten staan en dan heb ik nog wat over.
Het was toch weer een stevige rit vandaag.
Ik ben dikwijls bang geweest voor regen maar hield het toch weer droog … tot het opstellen van mijn tent, terwijl ik daarmee bezig was viel er toch een eerste buitje. Daarna klaarde het weer op maar er bleven later wel geregeld buitjes passeren.

https://www.strava.com/activities/15308077660

Bertrix 91 Km

Vannacht was weer een stuk beter dan gisteren.
Vanmorgen was het navigeren van dorp tot dorp, waarbij mijn kaart weinig gedetailleerd was en de dorpen vooral de eerste 15 Km eigenlijk één grote agglomeratie vormden. Eens in België ging het een stuk vlotter.
Ik passeerde vandaag langs een paar plaatsen, Arlon en Stockem, die bij Defensie klinken als een bel en ik slaap vannacht dus in Bertrix, misschien minder algemeen maar toch ook bekend binnen Defensie. Verder stopte ik onderweg ook bij Maria in de “Grotte de Kaschbour” in Hachy, gewoon langs de grote weg maar ze betekent schijnbaar toch wel iets voor de mensen in de streek.
De lucht was na de middag weer geregeld erg dreigend maar ik ben toch weer droog aangekomen.
Op de receptie van de camping sprak geen mens Frans. Ook op de camping zelf spreekt vrijwel iedereen met een opvallend Nederlands accent. De camping is, voor de fietser kampeerder toch alleszins, pokke duur. Mijn nachtje hier kost zoveel als de vorige 3 samen, voor nog geeneens een leuk plaatsje. Verder krijg je ook al niet veel waar voor je geld: een wat trieste en zelfs gevaarlijke douche, met een gladde vloer die ook nog afloopt … het is gewoon vragen voor slippartijen, en een wifi die enkel in de omgeving van de receptie te verkrijgen. Verder is er wel een speeltuin voor de kinderen, een behoorlijk zwembad voor groot en klein, een multi-sportterrein en een grote horecazaak maar daar ben ik weinig mee.
De combinatie van de afstand met het parcours, dat weer stevig golvend was, en de wind maakte het vandaag een best stevige rit.

https://www.strava.com/activities/15275516956

Esch-sur-Alzette 73 Km

Vannacht niet de beste nacht gehad, daarvoor viel er wat veel regen op mijn dak. Gisteren om 8 uur begon, eerst erg zachtjes maar naargelang de avond vorderde meer intensief. Vanmorgen zwakte het weer af en om 8 uur was het terug gedaan. Er stond vandaag wel een frisse wind.
Vooral in de voormiddag kwam er al eens een straaltje zon door en dat leverde vandaag toch weer enkele foto’s op, het lag dus gisteren misschien toch aan de grijze lucht 🙂 . Ik zag ook wel weer een grote wolkenfabriek 🙂 .
Het parcours was weer best golvend te noemen maar de grootste golf wachtte op het einde om de camping te bereiken. De camping heet Gaalgebierg, waarbij bierg duidelijk Luxemburgs is voor berg. Het is geen makkelijke camping voor fietsers 🙂 . Voor zover dat het nog niet duidelijk was, ik sta dus voor een nachtje in Luxemburg.
Ik geloof niet dat ik vandaag de meest efficiënte route reed, het was dikwijls een beetje zoeken. In de namiddag was ik er van overtuigd dat ik weer een “verzuip bui” zou krijgen en er was nergens enige plaats om te schuilen. Ik lijk er echter omheen gefietst te zijn, misschien het voordeel van niet de meest efficiënte route te nemen 😉 .

https://www.strava.com/activities/15263160020

Burtoncourt 71 Km

Ik heb gisteren toch nog een tijdje mooi rustig buiten kunnen zitten, bijen en co schenen zich vroeg teruggetrokken te hebben voor de nacht 🙂 .
Vandaag ging verder op het stramien van gisterennamiddag met een zwaar golvend parcours en even een muurtje met meer dan 10% stijging. Ik moest aan het slot mijn origineel geplande, min of meer, rechte lijn verlaten om een camping te vinden. De campings zijn hier wat minder dik gezaaid. Ik had wel wat moeite om die camping te bereiken, ook al omdat ik even een routefoutje maakte. Ik zit hier wel weer mooi en rustig.
Het was vandaag dikwijls erg dreigend maar het bleef, op een paar miezerige druppels na, toch droog. Mooi was ook dat net op het moment dat ik de camping bereikte de zon doorbrak, tenminste toch voor enige tijd.
Ik weet niet of het komt door de route of het grijze weer of dat ik gewoon vol in retour modus gegaan ben maar ik heb vandaag een keer geen foto’s in de aanbieding.

https://www.strava.com/activities/15252571126

Keskastel 83 Km

Ik ben blij dat ik vandaag Straatsburg niet moest bezoeken. Het was vandaag marktdag over schijnbaar het hele centrum, wat al niet bevorderlijk is voor een stadsbezoek, en alle bruggen waren daarvoor afgesloten door vuilniswagens en politiecontrole. De Fransen hebben schijnbaar al een aanslag teveel meegemaakt om nog relaxt te kunnen zijn. Mijn originele plan was om door het centrum te vertrekken. Ik zou er met de fiets wel doorgekund hebben, hoewel dat met die markt eigenlijk al niet erg praktisch meer was, maar dan moest ik al mijn tassen laten controleren door de politie. Dat leek me helemaal niet haalbaar en dus ben ik maar rondgefietst.
Vandaag dus de eerste van een serie terug wat pittigere ritten. De eerste helft was nog golvend te noemen maar toen volgde er een echt klimmetje en daarna werden de golven toch ook wat steviger.
Ik sta vandaag op een mooi rustig plekje, alleen de bijen en co verstoren die rust een beetje.

https://www.strava.com/activities/15242158861

Straatsburg

Twee jaar geleden, ook op de terugweg maar langs de andere kant van de Rijn, liet ik Straatsburg nog links liggen maar dit jaar bezocht ik ze dus wel. Het is een best opvallende stad met een duidelijk Duitstalig verleden in de vorm van de huizen met de zichtbare balken. Wat voor mij toch typisch is voor het oude Duitstalige Rijk, nu Oostenrijk en Zwitserland maar dus ook nog delen van het huidige Frankrijk en Tsjechië. Verder wordt er ook wel eens verwezen naar Brugge vanwege de vele kanalen.
Ik heb nog zwaar geschift maar ben toch weer met erg veel foto’s geëindigd.
Ik hoorde vandaag ook een voorbeeld van de aandacht van een kind, in het Vlaams overigens. Bij het beeld van foto 15 was het kind vooral onder de indruk van een oranje bol in het water, een boei 🙂 .
Van hier begint morgen de laatste, min of meer, rechte lijn naar Ieper. Op een week zou dat moeten kunnen maar het zal waarschijnlijk wel een behoorlijk stevige week worden. Met ook terug wat klimwerk, niet de hoogte maar wel vele kortere dingen.

Straatsburg 84 Km

Gisteren stopte ik bij de poort van Neuf-Brisach, vandaag reed ik erdoor. Blijkt dat de ommuring van de stad meteen het hoogtepunt is, binnen de muren blijkt het een gewoon stadje te zijn. Het mooiste beeld is vanuit de lucht, waarbij dat gewone stadje mooi binnen de omwalling blijft, maar daar kom ik dus niet aan toe. Verder was het vooral een rit van rechttoe – rechtaan, langs het Rijn – Rhône kanaal.
Vandaag had ik wat minder geluk met de timing van de namiddagbui, ik heb ze onder een brug moeten uitzitten, maar ik bleef tenminste wel weer droog. Ik was daar trouwens niet alleen om ze uit te zitten 🙂 .
Ik dacht vandaag mijn eerste bever gezien te hebben maar het bleek toch weer om een beverrat te gaan, met ronde staart.
In Straatsburg was het even zoeken naar mijn herberg, even buiten de stad, en toen ik ze vond bleek ze volzet te zijn. Ze hadden wel een paar alternatieve adressen voor mij, dichter bij het centrum bovendien. Dan moet je dat centrum wel eerst vinden over al die verschillende fietspaden, natuurlijk wel positief dat die zo veelvuldig aanwezig zijn, zo gedetailleerd is mijn kaartje nu ook weer niet. Op een bepaald moment had ik geen flauw idee meer waar ik me ergens in de stad bevond maar door globaal de juiste richting te blijven volgen kwam ik toch op een herkenbaar kruispunt en even later stond ik plots voor de beoogde hostel. Ook hier zat het behoorlijk vol en moest ik een privékamer nemen, een stuk prijziger maar eigenlijk vond ik het niet echt zo erg. Ik heb wel zo’n 10 Km in en rond Straatsburg gefietst om tot hier te komen, de uitstap naar de eerste herberg inbegrepen.

https://www.strava.com/activities/15221165296

Neuf-Brisach 63 Km

Bij het verlaten van Basel verliet ik vanmorgen meteen ook Zwitserland en ik liet er ook de Rijn achter. Ik zit nog wel op de Rijn route maar er loopt hier aan de Franse kant gewoon geen weg of pad langs de Rijn, er zitten een boel kanalen tussen. Het ging aanvankelijk wel mooi langs één van die kanalen maar uiteindelijk ging het tussen de kanalen in, ook wel mooi maar zonder water 🙂 .
Kamperen doe ik bij Vauban, in Ieper ook wel goed gekend. Zijn werk is ook wel wat te herkennen in de omwalling van Neuf-Brisach.
Aan het venster van de receptie van de camping hangt meteen een papier: geen wifi op de camping. Ze hebben verder wel een speciale plaats voor fietsers 🙂 . Die vrij ruime plaats is overigens best goed vol gefietst.
Het was vandaag een erg rustige herstart: een eerder kortere rit, een zonnetje zonder hitte, mooie vlakke en goed berijdbare wegen en zelfs niet teveel wind.

https://www.strava.com/activities/15221123110

Bazel

In eerste instantie leek mijn vrees van gisteren waar te worden, een overwegend moderne stad, maar Basel heeft toch veel mooie hoekjes. Ik heb me alvast weer niet kunnen inhouden met de camera en verontschuldig mij voor het aantal foto’s 🙂 .