Kings Canyon 6 Km

Vandaag een vroege start, om 4u15, en weer een stevige busrit van een kleine 3 uur. In het hart van Australië ga je pas beseffen wat afstand betekent 😉 . Gelukkig kunnen ze hier behoorlijk zeker de reistijd bepalen, files of opstoppingen zijn hier waarschijnlijk totaal onbekend. Dat maakt het wel makkelijker om een timing te houden. Het was echter niet die stevige rit op zich dat de oorzaak was van die vroege start. Het doel van vandaag was Watarrka, of Kings Canyon, waar we de Kings Canyon Rim Walk zouden doen. Dat is een wandeling van 6 Km over de rand van de canyon, van noord naar zuid, waarvoor 3 à 4 uur gerekend wordt. Het is op zich al een stevige wandeling dus maar nog meer de huidige warme omstandigheden. Daarom sluiten ze bij een voorspelling van 36+ °C om 9 uur de poort aan het begin van de wandeling. Daarna mag je er om veiligheidsredenen dus niet meer aan beginnen, niet in het minst omdat er in de tweede helft helemaal geen schaduw meer is. Die voorspelling van 36 °C was vandaag zeker van toepassing, we moesten dus voor 9 uur op de wandeling zijn en daarom zo vroeg vertrekken. We werkten onze wandeling tegen de middag af en voelden dan al zwaar de hitte op het tweede deel. Bij enkele stops op de terugweg konden we dan voelen hoeveel warmer het nog werd.
Kings Canyon valt van ver minder op dan Uluru maar is van dichtbij al zeker zo indrukwekkend. Ik heb dus terug een gelijke serie foto’s om door te bladeren 🙂 .
Ik boekte deze 3daagse excursie bij Emu Run en ging er dan ook vanuit dat ik 3 dagen door hen zou rondgevoerd worden maar dan blijkt weer de flexibiliteit hier. Nadat ik de eerste dag met hen deed, leverden ze me voor de 2 andere dagen af in de handen van hun conculega’s van AATKings.

Plaats een reactie