Vanmorgen tijdens mijn ontbijt plots terug mijn tentje moeten invluchten vanwege een bui. Het zou uiteindelijke de enige zijn, de dreiging bleef wel de hele tijd in mindere of meerdere mate aanwezig maar er viel dus niets meer.
Voor de laatste 10 Km zou ik me laten gidsen door de lokale fietsostrade, dat leek me het simpelste. Op die fietsostrade kwam ik ook weer die groep fietsers van gisteren tegen, zij kwamen vanuit een zijweg op de route. Van Aert is eigenlijk makkelijk ts spotten, het is die met de Red Bull helm die er bovenuit steekt 🙂 . Het werd wel wat minder aangenaam toen de verantwoordelijke seingeefster zij dat de orders waren dat de weg gedurende de hele koers, 6 ronden, zou afgesloten blijven maar ik kon ze toch overtuigen om mij een stukje verder te laten. Na dat stukje werd het wel wat lastiger, ik zag geen duidelijke wegwijzers meer. Nog een beetje verder zag ik echter een koppel met de fiets en die gidsten me daarna tot helemaal in het centrum.
Van al die keren dat ik in Noorwegen was, was ik nog nooit in Stavanger. Het is dus logisch dat ik hier deze keer een pauze zou inlassen en ik zou dat in herberg doen. Ik moest die dan nog wel weten te vinden, ik was van plan geweest om dat gisteren nog even te checken maar dat ging dus niet door bij gebrek aan wifi. Via Google maps op de telefoon kwam ik er uiteindelijk toch terecht, tenminste daar waar ze hoorde te zijn. Toen ik destijds mijn motorreizen deed, had Noorwegen nog een mooi netwerk van jeugdherbergen maar ik had al eerder gemerkt dat daar niet veel van overblijft en dus ook die van Stavanger niet meer. Ze staat nog wel in Google maps maar bleek verder onvindbaar, ik reed dan maar een eindje terug naar de camping waar ik niet ver van langs reed. De camping is gelukkig alles wat die van gisteren niet was, schappelijk van prijs en alles inbegrepen … behalve de was- en droogmachine.
Ik ben daarna niet meer terug naar de aankomst gaan kijken en ook geen goeiedag gaan zeggen bij Wout, ik was de Visma bus in de stad wel gepasseerd en met mijn Belgisch truitje aan zou dat in deze relaxte koers waarschijnlijk best gelukt zijn. Vanuit de herberg zou ik het waarschijnlijk wel gedaan hebben maar nu vond ik het teveel moeite, maar daarvoor heb ik nu al wel mijn was gedraaid 🙂 .
Dat ik op de camping sta wil wel zeggen dat ik morgen toch een beetje zal moeten fietsen om de stad te bezoeken.
Ik zag onderweg nog iets dat ik met mijn 62 jaar nog nooit gezien had, een letterlijk pas geboren kalf. Ik zag het nog net niet geboren worden. Ik ben nog een tijdje blijven wachten op zijn eerste stapjes maar dat duurde uiteindelijk toch wat lang, vooral de voorpootjes wilden nog niet erg meedoen.
https://www.strava.com/activities/11501742668









