Svolvaer dag 1

Gisteren hebben we onderweg ook de mensen van Malangen terug opgepikt en we zijn nu dus een groep van 25 die de dagen die ons nog resten hetzelfde programma hebben. Vandaag was dat een bustoer op de Lofoten, weer een lange busdag dus maar wel met wat meer fotogelegenheid. Toch blijft het wel een toer met een zeker schema, af en toe rij je dus toch potentieel mooie plaatjes gewoon voorbij. Nu kan je met een bus op de eerder smalle wegen natuurlijk ook niet zomaar overal stoppen. Ook zonder die extra plaatjes kom ik vandaag trouwens weer op een stevige selectie 🙂 .
Op de Lofoten gaat het vooral over bergen en vissen. De bergen rijzen hier soms recht uit zee op tot tegen de 1000 meter hoog. De vis betreft vooral kabeljauw en dan zeker deze die ze tot stokvis maken. Ik zag deze al eerder maar dan in juni, wanneer het zowat tijd is om te “oogsten”. Momenteel is het de tijd om te vangen en op te hangen. Het grootste verschil is de geur, de reeds gedroogde vis van juni is eerder geurloos terwijl er onder de vers opgehangen wel een pittig geurtje hangt.
De winter lijkt hier op veel plaatsen al bijna voorbij. Al voelde het vanmorgen, door een nog snedigere wind, wel meer winters aan dan in Tromsø. Ironisch genoeg wist de gids op onze bustoer te vertellen dat ze tot een week geleden een best stevige winter hadden met veel sneeuw en ijs. De afgelopen week kregen ze echter alleen nog veel regen, wat dus veel winter wegspoelde. Het voordeel is wel dat je gerust buiten kan komen zonder hulpstukken 🙂 .

Plaats een reactie