Kehl 121 Km

Het buitje gisteren duurde niet zo lang en daarna werd het weer best mooi, er passeerden nog opmerkelijke wolkenformaties maar dus zonder neerslag.
Vanmorgen was ik ervan overtuigd dat ik in de regen zou afbreken en inpakken. Ik zag het in Frankrijk, aan de overkant van de Rijn dus, regenen maar het ging blijkbaar langs ons heen 🙂 . Het werd uiteindelijk een mooie fietsdag, ik reed terug in korte mouwtjes, er schoven nog wel eens wolken over en in de voormiddag kwam ik dikwijls op plaatsen waar het duidelijk vanochtend nog een bui gedaan had maar ik bleef dus de hele rit droog.
Mijn reis langs de Rijn begon zoals deze langs de Donau, met een omleiding. Hier werken ze blijkbaar aan overstromingsbufferzones.
Langs de oever van de Rijn ligt massaal “nat bos” met langs alle kanten meren en plassen en riviertjes en beken, fantastisch natuurgebied! Er zitten ook massaal veel zwanen op de Rijn.
Het weekend is in Duitsland altijd wat lastig om iets te eten onderweg, als je niet echt op restaurant wilt. De bakkers sluiten ’s zaterdags op de middag, en hebben daarom slechts een beperkte voorraad, terwijl ze ’s zondags helemaal toe blijven. Op zaterdag kan je nog wel in de supermarkt terecht maar die kwam ik vandaag niet tegen. Wel zag ik het eerste zelfbedienings- eiscafe / backerei cafe. Geen ding met automaten waarin je geld steekt om er iets uit te halen maar een heuse zelfbedieningszaak met aan het einde een plastiek bakje waarin je je geld werpt. Een camera registreert wanneer er geld in het bakje ligt en laat dan na een tijdje een luikje vallen waarop het geld in een onderliggende bak valt. Er hing zelfs een wisselautomaat om je aan gepast geld te laten komen en er lag een rekenmachine bij om je totaal bedrag te berekenen, bij elk artikel stond de kostprijs natuurlijk en je maakt dus je eigen som. Bij mij was de rekening niet zo gecompliceerd dat ik het rekenmachine nodig had 🙂 .
Tegen het einde van de rit leek het weer even fout te lopen, een “gespertte brücke” zonder meer. Het was pas aan de eerste zijstraat aan de grote weg dat ik een omleidingsbordje tegenkwam. Die waren ze aan het begin even vergeten, tenzij iemand het meegenomen zou hebben natuurlijk. Ik kwam net achter de brug terug op de route, ze leek echt wel vervallen.
Aan de camping hing een mededeling die zei dat alles volzet was en het geen zin had om je aan te melden zonder voorafgaande reservatie. Voor een fiets en een tent bleek er echter altijd plaats te zijn, ook nog vele malen na mij.
Over de Rheinradweg heb ik wel de nodige informatie en ik wist dus dat het een lange rit zou worden, net zoals ik weet dat die van morgen waarschijnlijk niet veel korter wordt. Dankzij het vlakke parcours en wat rugwind zat ik wel een uur minder in het zadel dan de zware rit over zowat dezelfde afstand een drietal weken geleden in Tsjechië.
Aan de overkant ligt Strasbourg. Stasbourg is ongetwijfeld een bezoekje waard, de Eurocraten komen er graag, maar ik ga het toch laten passeren.
De camping is best OK maar de wifi niet zo, er lijkt een goede verbinding te zijn maar die is waarschijnlijk weer zo overbelast dat ik er niet doorgeraak.

https://www.strava.com/activities/9544086474

Een gedachte over “Kehl 121 Km

Plaats een reactie